Zakupy

W Warszawie tradycyjnym rejonem handlowym jest centrum oraz okolice ulicy Marszałkowskiej, ulica Chmielna, a także Nowy świat, gdzie mieści się szereg ekskluzywnych butików oraz sklepów z antykami. Obecnie zakupy można zrobić pod dachem, w Złotych Tarasach - kompleksie handlowo-rozrywkowym w samym centrum, przy Dworcu Centralnym, który mieści około 200 sklepów.

Dużą popularnością cieszy się galeria Arkadia, największe centrum handlowe w Europie środkowej. Stosunkowo blisko centrum - na Mokotowie - znajduje się także prestiżowa Galeria Mokotów. Pozostałe centra mieszczą się raczej dalej od śródmieścia.

Empik Megastore na skrzyżowaniu Nowego Światu i Alej Jerozolimskich oraz księgarnia Traffic Club w sławnym przedwojennym domu handlowym braci Jabłkowskich na Brackiej to dwa warszawskie wielkie sklepy z książkami i płytami. Dużo księgarń jest też na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu. 

Antyki można kupić tradycyjnie w „Desie” (na Marszałkowskiej, Nowym Świecie oraz na Rynku Starego Miasta) i jej podobnych, ale równie dobrze można w weekend przed południem wybrać się na Bazar na Kole (ul. Okopowa 99, róg ul. Księcia Janusza), gdzie sprzedaje się wszelkie starocie – meble, obrazy i rzeźby, zegarki, znaczki i stare medale. Wybór zależy od gustu i kieszeni.Copyrights © Warszawa.com All Rights Reserved - ScandNet.com Production